Causeway Coast

Michal Jirásek 17. Listopad 2012 - 12:01

Causeway Coast patří mezi nejčastější turistické cíle Severního Irska. Tato oblast totiž skrývá mnohé z nejkrásnějších scenérií severovýchodu irského ostrova. Včetně legendárního sopečného útvaru Giant's Causeway.

Causeway Coast je ideální místem pro milovníky moře. Najdete zde nespočet možných radovánek od plachtění až po potápění. A pokud se vám nebude chtít smočit se ve chladné vodě, určitě se můžete věnovat úchvatným scenériím, které před vámi toto skalnaté pobřeží otevírá. Nebo se vydat po památkách a zajímavých místech.

Útesy Causeway Coast

Dunluce Castle je jedním z takových úchvatných míst. Zřícenina hradu tyčící se na pokraji útesu jakoby vypadla z příběhů o králi Artušovi a jistě potěší každého milovníka historie. Nicméně pokud vás spíše než letopočty dějin zajímají letopočty archivní whiskey, ani v tomhle případě nemůžete v Severním Irsku zůstat ochuzeni. Vždyť právě u Causeway Coast se nachází nejstarší fungující irská palírna tohoto slavného alkoholického nápoje, Bushmills.

Tak či tak si pravděpodobně nenecháte ujít úchvatnou přírodou, kterou toto pobřeží nabízí. Osmdesát mil táhnoucí se útesy narušené jen devítkou skalnatých údolí jsou nádhernými scenériemi přímo protknuté. Zlatým hřebem všech výprav je ale Giant's Causeway. Tento čedičový útvar vynořující se přímo z vln moře patří k tomu, co prostě každý návštěvník Severního Irska musí vidět. Při výpravě k němu doporučuje navštívit i nedaleký ostrůvek Carrick-a-rede, na který vede dechberoucí provazová lávka.

Pokud přemýšlíte, kam se v Severním Irsku vydat, je Causeway Coast se všemi svými lákadly jednou z nejjasnějších voleb. A to nejen kvůli turistickému magnetu jménem Giant's Causeway, ale i spoustě nádherných míst, které mnozí cestovatelé ještě ani neobjevili.

Zobrazit místo Causeway Coast na větší mapě