Hra o trůny v Severním Irsku

Barbora Smoradová 25. Srpen 2014 - 13:49

Věděli jste, že populární seriál plný intrik, bojů a soubojů moci Hra o trůny se natáčí v Severním Irsku?

Představíme Vám 11 filmových lokací, které Vás určitě překvapí svou krásou a vydáte se objevovat Severní Irsko po stopách tohoto skvělého seriálu:

 

Krásná kaple tyčící se na útesu nad 11 kilometrů dlouhou pláží Downhill

1) Dračí kámen

Dračí kámen je umístěn na jedné z nejkrásnější lokací na pláži v Downhill. V angličtině Donwhill Beach je 11 kilometrů dlouhá pláž na pobřeží Causeway na samotném severu Severního Irska. Pláž obklopuje 35 metrů vysoký útes, kde můžeme vidět malý krásný chrám Mussenden dramaticky tyčící se nad Atlantickým oceánem.

Zdroj obrázku

 

 

 

Larrybane - úchvatné jeskyně2) Bouřlivé krajiny

Místo, kde se Catlyn Stark rozhodla přijmout dohodnu s Renlym Baratheonem se nachází nedaleko mostu Carrick-a-rede také na pobřeží Causeway. Lokace se nachází blízko mysu Larrybane. V tomto místě se nachází mnoho jeskyní, které dříve sloužily jako domovy pro stavitele lodí.

Zdroj obrázku

 

 

 

Ballintoy si zamilujete3) Štít, Železné ostrovy

V knize jsou Železné ostrovy domovem rodu Greyjoyů. Pro filmové ztvárnění bylo vybráno malebné místo Ballintoy mezi mostem Carrick-a-rede a Giant's Causeway, kde z krásného přístavu byly natočeny pohledy na „Železné ostrovy“.

Zdroj obrázku

 

 

 

Bouřlivý konec - zde se odehrálo několik klíčových situací 4) Bouřlivý konec

Záliv Murlough Bay vzbuzuje obdiv, je velmi známý svou krásou, odlehlostí a pohledy přes moře na ostrovy Rahlin a Mull of Kintyre. Zde se v seriálu projížděl Theon Greyjoy se svou sestrou na koni a ve třetí sérii zde ztroskotal ser Davos po lodní bitvě s Lannistery.

Zdroj obrázku

 

 

 

Jeskyně Cushendun5) Bouřlivé krajiny

Jeskyně v okolí městečka Cushendun mají za sebou 400 milionů let vývoje a jsou produktem extrémních podmínek v počasí, které v Irsku vládnou. Právě zde v seriálu porodila Melisandra rudému stínu dítěte.

Zdroj obrázku

 

 

 

Dark Hedges - neskutečná cesta, kterou musíte vidět6) Královská cesta

Dark Hedges je cesta ohraničená stromy jako z pohádky. Není divu, že se stala lokací pro tolik zmiňovanou Královskou cestu. Stromy u cesty Dark Hedges byly zasazeny rodem Stuartovců v 18. století. I po 200 letech se cesta zachovala a nyní je nejvíc focenou lokalitou v Severním Irsku.

Zdroj obrázku

 

 

 

Brány Zimohradu u řeky7) Zimohrad

Pro hrad rodu Starků z Hry o trůny byla vybrána lokace o jezera Stranford Lough, kde leží zámek Ward. Uvnitř zděného panství o rozloze 90 000 metrů čtverečních nalezneme pozoruhodné domy, exotickou zahradu a také strašidelný les.

Zdroj obrázku

 

 

 

Prozkoumejte kraj Hry o trůny i na kole8) Tábor Robba Starka

Mnohá dramata se udála u Audley's Field a hradu Audley's Castle, které se nachází nedaleko Strangford Lough. Při jeho návštěvě zde máte jedinečnou příležitost prozkoumat Robb's Trail, kde na cyklistické trase uvidíte filmové lokace Zimohrad, Dvojčata, tábor Robba, tábor Lannisterů a mnoha dalšího. Více informací o prohlídkách naleznete v článku Prohlídku po stopách Hry o trůny.

Zdroj obrázku

 

 

 

Řeka Quoile a její okolí9) Řekotočí

Dvojčata v Řekotočí se v seriálu nachází na severním břehu řeky Quoile. V seriálu se zde konal důležitá scéna, kdy Catelyn Stark byla vyslána žádat Waldera Freyie o možnost přechodu vojska.

Zdroj obrázku

 

 

 

Tollymore Forest Park je úchvatné místo vhodné k prozkoumání10) Začarovaný hvozd

Lesopark Tollymore sehrál roli v první epizodě, kde na svých 630 hektarech na úpatí hor The Mournes projížděla Noční hlídka a nalézala těla divokých. Les se také stal místem, kde Ned Stark se svými syny nalezli vlčata.

Zdroj obrázku

 

 

 

Jeskyně Pollnagollum je unikátní a dostanete se k ní i pěšky11) Skrýš Berika Dondariona

Skrýš Berika se nachází v jeskyni Pollnagollum v lese Belmore, který součástí jeskyní geoparku Marble Arch v oblasti Fermanagh. Název Pollnagollum pochází z irského překladu pro „Díra holubic“. Jeskyní protéká vodopád, který se za špatného počasí mění na proud. Pokud jej chcete vidět, zkuste procházku s názvem Belmore Forest Walk, která vede přímo k jeskyni.

Zdroj obrázku