Irská gastronomie

Barbora Smoradová 20. Duben 2012 - 11:20

Pro ty z Vás, kteří měli možnost ochutnat delikátní pokrmy Velké Británie, nebudou irské pokrmy a stravovací plán dne velkým překvapením.

Podobně jako v Česku i irský den začíná snídaní. Moderní irská snídaně se sestává z několika druhů cornflaků, mlékem ve džbánku, čerstvě upečenými toasty, džemem a máslem. Ke snídani se pije většinou džus a čaj s mlékem (mléko není povinnost) nebo také káva. Stejně jako v Anglii existuje “typická anglická snídaně”, tak Irové mají svou “typickou irskou” snídani. Ta se liší podle oblasti, v níž se nacházíte, nejčastěji se setkáte s kombinací: opražená slanina, ovesná kaše (na slano) s jitrnicemi, párky a volským okem, toto vše pak zakusujete s opraženými toasty.

Oběd není v Irsku hlavním jídlem dne, irský oběd je podobný českému označení svačina. Irové si doma ráno připraví toasty s různými přísadami jako šunka, sýr, vaječná pomazánka, tuňák, a podobně a sní je k obědu.

Hlavní jídlem dne je večeře, obvykle se večeří kolem 18. či 19. hodiny. Z historických podmínek jsou Irové zvyklí jíst a připravovat brambory na různé způsoby, můžete se setkat s bramborem s cibulí (míchané, bramborovou kaší,...) s mletým masem nebo v různých omáčkách.

Moderní irské domácnosti mají rády italské, čínské a orientální pokrmy, které různě kombinují. Není neobvyklé dostat na jednom talíři hranolky se špagetami, vařenými bramborami a malými kousky kuřete politými omáčkou. Irové jsou schopni kombinovat cokoliv. K večeři se pije většinou džus nebo čaj. Můžete také zkusit mořské plody, které jsou rovněž oblíbené.

Irská večeře: kuřecí maso, mleté maso hranolky, vařené brambory, omáčka, zelenina

Po večeři hodně Irů vyráží za zábavou do hospod (viz článek o pivní kultuře), kde vypíjí několik kousků piv většinou známé jako stout - což je černé pivo vyrobené z praženého ječmene (popř. praženého chmele) a kvasnic, nebo na pár skleniček irské whisky, z níž jsou nejznámějšími značkami jsou Jameson, Paddy a Bushmills, a ty stojí za to ochutnat.